Mistrzostwa Polski Juniorów do 16 i 18 lat
Wisła 26.02-08.03.00

W Wiśle zakończyły się Mistrzostwa polski Juniorów do 16 i 18 lat. Z naszego Regionu startowało 11 zawodników, z których najlepsze siódme miejsce wywalczył Tomasz TRABSZYS Apator Toruń, ponadto Agnieszka TADYCH EMDEK Bydgoszcz zajęła ósme miejsce, a Monika ZEMBRZUSKA Kopernik Grudziądz była dziesiąta. W drugiej dziesiątce uplasowała się Renata BURSA oraz Bartłomiej KATKOWSKI, a Dawid ZIÓŁKOWSKI został sklasyfikowany na 20 miejscu. Pozostali zajęli miejsca w drugiej połowie swoich grup turniejowych. Kierownikiem ekipy był Adam Łętocha. Monika ZEMBRZUSKA była w Wiśle pod opieką trenera Grzegorza SANKIEWICZA. Również Maria MARKIEWICZ była z osoba towarzyszącą. Ocena występu szachistów Regionu dokonana zostanie na najbliższym posiedzeniu Zarządu KPZSzach, trzeba jednak zaznaczyć, że oczekiwania co do startu naszej młodzieży były większe.

Dziewczęta do 18 lat

1

MATRAS Agnieszka

2186

MKSz Rybnik

8.5

2

RESZKA Małgorzata

2091

Polonia Warszawa

8

3

KAMIŃSKA Paulina

1900

Hańcza Suwałki

8

4

GORCZYCA Aleksandra

1800

Budosak Zabrze

7

5

ZIMNY Joanna

2121

Wisła Strumień

7

6

NOWAK Dominika

1900

Unia Boruszowice

7

7

JURKIEWICZ Katarzyna

2170

PTSz Płock

7

8

SZYMANOWSKA Karolina

2119

LKS ZPD Jasień

7

9

ŁYSIAK Magdalena

2067

Bł. Ex Lech Poznań

6.5

10

ZEMBRZUSKA Monika

2106

Kopernik Grudziądz

6.5

11

GŁAZIK Małgorzata

2146

Stilon Gorzów Wlkp.

6.5

12

SAMBORSKA Marta

2049

Start Instal Lublin

6.5

13

JANISZYN Elżbieta

2007

MKSz Rybnik

6.5

14

ZIELIŃSKA Małgorzata

2040

Jantar Słupsk

6.5

15

BURSA Renata

1800

MDK Nr 1 Bydgoszcz

6

16

PŁONKA Anna

1800

Raków Częstochowa

6

17

MAGNUCKA Arleta

1900

OTS Ostrów Wlkp.

6

18

WONIAK Katarzyna

1800

Olimp Łobez

5.5

19

PIKULSKA Agnieszka

2032

PTSz Płock

5.5

20

PIKTEL Marta

1900

Czarni Olecko

5.5

21

GOŚCINIAK Agnieszka

1900

Solny Zieleniewo

5.5

22

SOWA Agnieszka

1800

Unia Nowa Sarzyna

5.5

23

JURGA Izabela

1800

KTZSzach Kalisz

5.5

24

GORCZYCA Dominika

1900

Budosak Zabrze

5

25

NOWAK Kinga

2023

MTS Kwidzyn

5

26

SZYDŁOWSKA Małgorzata

1800

23 Górnik Czerwionka

5

27

FOSZCZ Bożena

1800

Goniec Staniątki

5

28

MAJ Beata

1800

AZS Gliwice

5

29

CHLOST Marlena

1600

Carbo Gliwice

4.5

30

DERLACZ Marta

1800

Erbel Skarżysko-Kamienna

4.5

31

KOSTEK Dorota

1900

Unia Nowa Sarzyna

4.5

32

PRZYTYCKA Joanna

1800

Entropia Warszawa

4.5

33

KULOZIK Anna

1800

Centrum Zabrze

4

34

WALCZAK Monika

1800

Szach Centrum Łódź

4

35

MORANDA Katarzyna

1800

MKS Żak Kielce

4

36

ŚLICZNA Małgorzata

1600

Pat Ligota Dolna

3.5

37

CHICIAK Małgorzata

1600

Caissa Złoty Stok

3.5

38

RARYTA Małgorzata

1600

KTZSzach Kalisz

3

39

WIŚNIEWSKA Monika

1600

MOS Baszta Znin

3

40

GÓROL Anna

1800

Rodło Opole

2.5

Chłopcy do 18 lat

1

MIŚTA Aleksander

2354

Kormoran Ostróda

8.5

2

DZIUBA Marcin

2341

Drakon Lublin

8.5

3

JAKUBOWSKI Krzysztof

2353

PTSz Płock

8

4

SZULC Michał

2215

MTS Kwidzyn

7

5

GRATKA Krzysztof

2339

Polonia Warszawa

7

6

WIŚNIEWSKI Adrian

2226

MKSz Rybnik

7

7

JEDYNAK Radosław

2299

PTSz Płock

7

8

DŁUGOSZ Jędrzej

2177

Tama Jantar Pruszcz Gd.

7

9

ORZECH Dominik

2224

Odrodzenie Kożuchów

7

10

JASIK Krzysztof

2221

LKS ZPD Jasień

7

11

ŁOPUSIEWICZ Piotr

2224

Miedź Legnica

6.5

12

LIWAK Przemysław

2272

Stilon Gorzów Wlkp.

6.5

13

SZYMAŃSKI Marcin

2335

AZS Politechnika Kielce

6.5

14

FUDALEJ Michał

2164

Budosak Zabrze

6.5

15

MĄKA Marcin

2062

Start Instal Lublin

6.5

16

CHOJNACKI Krzysztof

2199

Pocztowiec Poznań

6.5

17

ADAMOWSKI Jan

2069

MKSz Rybnik

6.5

18

RUBINOWSKI Sebastian

2042

TS Jantar Słupsk

6

19

BOJDOL Robert

2060

Jedynka Tychy

6

20

WENC Paweł

2099

Zelmer Rzeszów

6

21

JASIK Piotr

2048

LKS ZPD Jasień

6

22

WASILEWSKI Paweł

2049

TS Jantar Słupsk

5.5

23

STYPKA Zbigniew

2076

Pocztowiec Poznań

5.5

24

WOJCIECHOWSKI Adam

2092

AZS Gliwice

5.5

25

URBANEK Marcin

2116

MKS EMDEK Bydgoszcz

5.5

26

HUDZIAK Paweł

2192

Sudety Kłodzko

5.5

27

BECKER Bartosz

1800

MKSz Rybnik

5.5

28

STOMA Paweł

2139

Drakon Lublin

5

29

GRYCEL Kamil

2223

Hańcza Suwałki

5

30

SMOLAK Krzysztof

2054

Górnovia Górno

5

31

JANASZAK Dawid

2156

Polamin Strzałkowo

5

32

KUKLA Piotr

2010

Chrobry Głogów

5

33

MOSKWIŃSKI Tadeusz

2004

Hetman Michałowice

5

34

FOJUDZKI Marcin

2156

Trucht Kleszczewo

5

35

PATEREK Michał

2150

MDK Orlęta Radom

4.5

36

AUGUSTYN Sebastian

2000

Czarnovia Czarna

4.5

37

JABŁOŃSKI Waldemar

2042

Odrodzenie Kożuchów

4.5

38

TABOŁA Marcin

2100

Rodło Opole

4.5

39

JANISZEWSKI Maciej

1800

MDK Bytom

4.5

40

BEŁZO Krzysztof

1800

Lotnik Mielec

4.5

41

KOPACZ Łukasz

2000

Górnovia Górno

4.5

42

DYDEL Aleksander

2000

Zakrzewo Start Elbląg

4.5

43

GRABOWSKI Paweł

2000

UKS Gniew

4

44

KOLENDO Kamil

1800

Trzydziestka Olsztyn

4

45

TWORUSZKA Sebastian

1800

Budosak Zabrze

3.5

46

ŻOCHOWSKI Piotr

2100

Hetman Michałowice

3.5

47

ROZUMEK Łukasz

2000

Raków Częstochowa

3.5

48

GOSZCZYŃSKI Łukasz

1800

Szach Centrum Łódź

3.5

49

MĄKA Michał

2077

Start Instal Lublin

3.5

50

PIĄTKOWIAK Bartosz

1800

Trucht Kleszczewo

2

Dziewczęta do 16 lat

1

TOMA Katarzyna

2075

Hetman Częstochowa

9

2

SOCHA Anna

2075

Miedź Legnica

8.5

3

POKOJSKA Daria

2103

Świt Krzeszowice

8

4

CHMIELIŃSKA Alicja

2028

MKSz Rybnik

8

5

KUPCZYK Edyta

2010

Hetman Częstochowa

7.5

6

SKROCHOCKA Justyna

2039

JKSz Jaworzno

7

7

BALKIEWICZ Elżbieta

1900

Proskor Legnica

7

8

TADYCH Agnieszka

1900

MKS EMDEK Bydgoszcz

7

9

SOBOCIŃSKA Małgorzata

1900

Warmia Grajewo

7

10

KUCYPERA Małgorzata

2131

MKS Śródmieście Wrocław

6.5

11

ZAJĄC Magdalena

1800

MDK Nr 1 Bydgoszcz

6.5

12

BODER Karolina

1800

Piątka Skierniewice

6.5

13

SZYMAŃSKA Maria

2073

AZS Politechnika Kielce

6.5

14

CZERWIŃSKA Joanna

1800

Taktyk Szczecinek

6.5

15

GAPA Sylwia

1800

Szach Centrum Łódź

6.5

16

SMOLAK Ewa

1800

Górnovia Górno

6

17

NIEŚPIELAK Kamila

1800

JKSz Jaworzno

6

18

TUŁACZ Dorota

1800

Piątka Skierniewice

6

19

RUTKOWSKA Agnieszka

1800

Wieniawa Leszno

6

20

JUSZCZAK Anna

2025

Start Instal Lublin

6

21

KOTERMAŃSKA Anna

1800

Trzydziestka Olsztyn

6

22

MAGNUCKA Milena

2055

O T S Ostrów Wlkp.

5.5

23

BARTODZIEJ Aleksandra

1800

Budosak Zabrze

5.5

24

FLORKIEWICZ Magdalena

1900

G O K Galewice

5.5

25

CAGARA Paulina

1800

Polonia Wrocław

5.5

26

ZAJKOWSKA Olga

1800

M D K Białystok

5.5

27

CIEPLIK Justyna

1900

Goniec Kluczbork

5

28

BLACH Marta

1800

Korona Kraków

5

29

PATEREK Katarzyna

1900

MDK Orlęta Radom

5

30

HANARZ Karolina

1900

Goniec Staniątki

5

31

KAŹMIERCZAK Marta

1900

Iskra Marzenin

5

32

KANIA Anna

1600

Czarni Dęblin

5

33

ŁAPIŃSKA Małgorzata

1600

Stoczek Białystok

5

34

LICZNERSKA Dorota

1800

LZS Debiut Lubawa

5

35

BARTOSIK Joanna

1600

JKSz Jaworzno

5

36

OLENDER Joanna

1800

Czarnovia Czarna

4.5

37

SKURZAK Joanna

1800

Środowisko Warszawa

4.5

38

ŚLĘZAK Agnieszka

1800

Sudety Kłodzko

4.5

39

JACKOWSKA Aleksandra

1800

Stoczek Białystok

4.5

40

MLEKO Karolina

1600

MOSiR Piekary Śl.

4.5

41

KOCHMAŃSKA Joanna

1800

AZS Szron Jarosław

4

42

KANIA Izabela

1600

Czarny Koń Olkusz

4

43

BEJMA Anna

1600

Błękitny Ex Lech Poznań

3.5

44

BARYCZKA Anita

1600

Goniec Staniątki

3.5

45

KULICKA Anna

1900

Gedanensis Gdańsk

3.5

46

PLICNER Justyna

1600

ULKS Łączna

3.5

47

MARKIEWICZ Maria

1800

MKSz Toruń

3

Chłopcy do 16 lat

1

OWCZARZAK Jerzy

2225

Pocztowiec Poznań

8.5

2

HEBERLA Bartłomiej

2262

MKSz Rybnik

8.5

3

TOMCZAK Rafał

2194

Błekitny Ex Lech Poznań

8

4

SKRZYPNIK Maciej

2238

Stilon Gorzów Wlkp.

7.5

5

BARTEL Mateusz

2325

Polonia Warszawa

7.5

6

SINGER Krystian

2011

Miedź Legnica

7.5

7

TRABSZYS Tomasz

2079

Apator Toruń

7

8

BARGŁOWSKI Filip

2178

Hańcza Suwałki

7

9

CIEŚLA Adam

2107

Hetman Częstochowa

7

10

GAJEWSKI Grzegorz

2227

Piątka Skierniewice

7

11

ZAWADZKI Stanisław

2250

MKS Śródmieście Wrocław

6.5

12

MACIOŁ Ryszard

2058

JKSz Jaworzno

6.5

13

SZYMAŃSKI Piotr

2086

Maraton Łomża

6.5

14

TEKIELAK Sebastian

2000

Świt Krzeszowice

6.5

15

KATKOWSKI Bartłomiej

2000

Apator Toruń

6.5

16

ŁAGOWSKI Patryk

2182

Polonia Warszawa

6.5

17

MIROSŁAW Michał

2077

Start Instal Lublin

6.5

18

CZAKON Jakub

2000

Start Katowice

6.5

19

DĘBOWIAK Marcin

2114

Wieniawa Leszno

6

20

ZIÓŁKOWSKI Dawid

2169

MKS EMDEK Bydgoszcz

6

21

MARSZAŁEK Maciej

2108

Lotnik Mielec

6

22

REK Krzysztof

1800

Mat Kartuzy

6

23

KLIMASZEWSKI Dariusz

2000

Czarni Olecko

5.5

24

JAKUBOWSKI Marcin

2292

Dziewiątka Łomża

5.5

25

FLASIŃSKI Michał

2092

AZS Gliwice

5.5

26

ŚLĘZAK Robert

2121

Beskid Andrychów

5.5

27

SROCZYŃSKI Maciej

2000

Blaszak Kalisz

5.5

28

PRZYBYLSKI Wojciech

2177

Pocztowiec Poznań

5.5

29

PASZEK Krzysztof

1800

Jantar Słupsk

5.5

30

KUNICKI Michał

2000

AZS Gliwice

5.5

31

JEZIERSKI Dominik

1800

Piast Sieradz

5.5

32

PUKOS Piotr

2000

Drakon Lublin

5

33

DRYJA Piotr

2016

LKS ZPD Jasień

5

34

KOSMOWSKI Przemysław

2000

Jaćwierz Suwałki

5

35

RYCHLIK Piotr

1800

Sudety Kłodzko

5

36

TURECKI Krzysztof

2000

Goniec Staniątki

5

37

BEŁZO Łukasz

1800

Lotnik Mielec

5

38

WALCZAK Przemysław

2128

Szach Centrum Łódź

4.5

39

BLANDZI Damian

2049

Odrodzenie Kożuchów

4.5

40

MATLĘGA Bartłomiej

2282

PTSz Płock

4.5

41

TYCZKOWSKI Jakub

2100

Hańcza Suwałki

4.5

42

DUDZIŃSKI Piotr

2000

OTS Ostrów Wlkp.

4.5

43

PLICHTA Andrzej

1800

Mrągovia Mrągowo

4.5

44

GAWŁOWSKI Robert

1800

MDK Nr 1 Bydgoszcz

4.5

45

JAMROZ Grzegorz

2068

Górnovia Górno

4.5

46

FUDALEJ Grzegorz

2056

Centrum Zabrze

4.5

47

JARZĄB Adam

1800

Miedź Legnica

4.5

48

BLANDZI Daniel

2000

Odrodzenie Kożuchów

4.5

49

KAŹMIERCZAK Rafał

2000

Czarni Olecko

4.5

50

BROŻYŃSKI Adam

1800

Polonia Andrespol

3.5

51

MERKLEJN Kazimierz

1800

Biały Pion Gryfino

3.5

52

RUDNICKI Miłosz

2000

Biały Pion Gryfino

3

53

PLICNER Adam

2000

ULKS Łączna

2