VIII Ogólnopolski Festiwal Szachowy
Kowalewo Pomorskie 05–11.07.01

Na starcie tradycyjnego VIII Festiwalu Szachowego w Kowalewie Pom. stanęła rekordowa liczba 234 uczestników, reprezentujących niemal wszystkie województwa z Polski oraz kilku zawodników z Łotwy i Ukrainy. Zawody odbyły się w Miejskim Domu Kultury, a turnieje dziecięce w Szkole Podstawowej. Zawodnicy byli zakwaterowani w prywatnych kwaterach oraz w przygotowanych na noclegownię salach szkoły. Wyżywienie w stołówce Szkoły Podstawowej lub indywidualnie. Zawody mają charakter wyczynowo wypoczynkowy i są reklamowane jako najtańszy open w Polsce. Rzeczywiście; dzienne koszty utrzymania nie przekraczały 30 zł na osobę.

Organizatorami zawodów byli dyrektor Miejskiego Domu Kultury Zofia MARCHEWKA oraz dyrektor Szkoły Podstawowej Benedykt MROZIŃSKI. Zawody zostały sprawnie przeprowadzone przez sędziego głównego, którym był Andrzej MICHALSKI. Niestety nie zostały sprawdzone licencje zawodników oraz daty urodzenia w turniejach głównych, co może być przeszkodą w klasyfikacji na szczeblu centralnym. KPZSzach postanowił nadać kategorie okręgowe zawodnikom naszego województwa, którzy posiadali wykupione licencje na 2001 r. Turnieje grane były tempem 20 pos/godzinę + pół godziny na dokończenie partii, systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

Na zakończenie imprezy przybyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego z Torunia, władz lokalnych miasta i powiatu oraz Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS i sponsorów. Ilość nagród i dyplomów była imponująca. Uczestnicy zawodów wyjeżdżali zadowoleni zarówno z możliwości rekreacji jak i organizacji imprezy. Organizatorzy zapowiedzieli ponowne przeprowadzenie takiej imprezy również w roku przyszłym.

Rezultaty Openu A (od I kategorii)

1

Starostits, Ilmars (3)

2411

Łotwa

7

2

Kalinin, Oleg (2)

2396

Ukraina

6.5

3

Maciejewski, Mirosław (4)

2350

Tęcza Turek

6.5

4

Szymczak, Zbigniew (5)

2298

Dregal Działdowo

6.5

5

Marszałek, Maciej (17)

2170

Czarnovia Czarna

6.5

6

Shishkin, Vadim (1)

2474

Ukraina

6

7

Kolago, Marcin (7)

2271

Kormoran Ostróda

6

8

Długosz, Jędrzej (6)

2272

Tama Jantar Pruszcz Gd.

6

9

Kukuła, Paweł (14)

2208

MLKS Solec Kujawski

6

10

Karbowiak, Adam (10)

2230

Gambit Świecie

6

11

Steczek, Marcin (9)

2254

Hetman Konin

5.5

12

Popek, Tomasz (16)

2181

Głogów

5.5

13

Wieczorek, Robert (8)

2257

Głogów

5.5

14

Helaszek, Edward (19)

2156

Legnica

5

15

Kos, Paweł (15)

2193

LO Żuromin

5

16

Kraiński, Sławomir (12)

2210

Gambit Świecie

5

17

Klimaszewski, Dariusz (21)

2132

Czarni Olecko

5

18

Chojnacki, Sławomir (11)

2221

MTS Kwidzyn

5

19

Stokłosa, Seweryn (24)

2105

Legnica

5

20

Brodowski, Piotr (47)

2000

Budoprojekt Głogów

5

21

Zgadzaj, Rafał (26)

2098

Chrościce

5

22

Fengier, Winicjusz (35)

2057

Lech Poznań

5

23

Kaźmierczak, Rafał (22)

2110

Czarni Olecko

5

24

Stein, Marcin (25)

2099

Głogów

5

25

Krzywda, Andrzej (23)

2110

Chrościce

5

26

Pietrzycki, Jacek (28)

2091

Tama Jantar Pruszcz Gd.

5

27

Mirski, Stanisław (27)

2095

Tama Jantar Pruszcz Gd.

5

28

Wiśniewski, Przemysław (20)

2147

Centrum Bydgoszcz

4.5

29

Cichocki, Konrad (49)

2000

Zryw Włocławek

4.5

30

Jaskólski, Konrad (33)

2074

Zryw Włocławek

4.5

31

Kempiński, Tomasz (13)

2208

Tama Jantar Pruszcz Gd.

4.5

32

Kukła, Piotr (36)

2054

Głogów

4.5

33

Rydzik, Karol (32)

2076

Głogów

4.5

34

Borchardt, Adam (40)

2024

Apator Toruń

4

35

Kalina, Julian (52)

2000

Ziemowit Złotów

4

36

Skóra, Marek (55)

2000

Żagań

4

37

Skrochocka, Justyna (38)

2051

Jaworzno

4

38

Siwoń, Bogdan (31)

2079

Zakrzewo Start Elbląg

4

39

Jabłoński, Michał (51)

2000

Zakrzewo Start Elbląg

4

40

Paprocki, Jarosław (34)

2061

Torfarm-64 Toruń

4

41

Szczepaniec, Stanisław (18)

2144

Gdańsk

4

42

Balkiewicz, Elżbieta (30)

2081

Legnica

4

43

Kubicki, Marek (45)

2100

Apator Toruń

4

44

Kotermańska, Anna (57)

1900

Trzydziestka Olsztyn

3.5

45

Weber, Robert (56)

2000

MTS Kwidzyn

3.5

46

Flaziński, Józef (43)

2005

Zryw Słupsk

3.5

47

Czech, Mieczysław (42)

2006

Ziemowit Złotów

3.5

48

Czapiewska, Izabela (39)

2035

Tama Jantar Pruszcz Gd.

3

49

Białkowski, Adam (44)

2200

Hetman Konin

3

50

Demianowicz, Maciej (37)

2053

Samborowo

3

51

Sankiewicz, Grzegorz (54)

2000

Kopernik Grudziądz

3

52

Bugalski, Michał (48)

2000

Tama Jantar Pruszcz Gd.

3

53

Grochowalski, Paweł (50)

2000

Zryw Włocławek

3

54

Pawłowski, Paweł (46)

2100

Apator Toruń

2.5

55

Krzywina, Michał (53)

2000

Mrągowo

2

56

Jaśkowski, Tadeusz (29)

2085

Warszawa

1.5

57

Nowak, Kinga (41)

2020

MTS Kwidzyn

0.5

Rezultaty Openu B (dla pozostałych seniorów)

1

Borkowski, Marek (16)

1800

Trzydziestka Olsztyn

7.5

2

Oracz, Krzysztof (31)

1800

MDK Malbork

7

3

Kaźmierczak, Marcin (24)

1800

Czarni Olecko

7

4

Goździejewski, Karol (20)

1800

MDK Malbork

7

5

Pomocka, Mariusz (33)

1800

Hetman Konin

6.5

6

Bieganowski, Roman (13)

1800

Drwęca Golub-Dobrzyń

6.5

7

Jaliński, Robert (23)

1800

Hetman Nowe Miasto

6.5

8

Kołodziejski, Damian (25)

1800

Ziemowit Złotów

6

9

Zapolski, Krzysztof (9)

1800

ŚDK Świebodzin

6

10

Lubicki, Bartosz (6)

1800

Zryw Włocławek

6

11

Piktel, Marta (1)

1900

Czarni Olecko

6

12

Kowalczyk, Wojciech (26)

1800

Zakrzewo Start Elbląg

5.5

13

Kobus, Maciej (4)

1800

Warmia Olsztyn

5.5

14

Czechowski, Paweł (17)

1800

Apator Toruń

5.5

15

Lasowski, Tomasz (5)

1800

Skoczek Sopot

5.5

16

Jaroch, Paweł (3)

1800

EMDEK Bydgoszcz

5.5

17

Grzybicki, Andrzej (22)

1800

MTS Kwidzyn

5.5

18

Grabowski, Dariusz (21)

1800

Hetman Konin

5.5

19

Błaszczuk, Andrzej (14)

1800

Warmia Olsztyn

5.5

20

Pycka, Zbigniew (34)

1800

Skoczek Siedlce

5

21

Smolnik, Marcin (37)

1800

Trzydziestka Olsztyn

5

22

Rogaczewski, Sebastian (35)

1800

Promień Kowalewo

5

23

Andrzejewski, Szymon (10)

1800

Gedanensis Gdańsk

5

24

Rzóska, Kamil (8)

1800

EMDEK Bydgoszcz

5

25

Dąbrowski, Adam (46)

1600

Trzydziestka Olsztyn

5

26

Stoma, Stanisław (38)

1800

Roszada Kołobrzeg

5

27

Burakiewicz, Marcin (59)

1600

Zakrzewo Start Elbląg

5

28

Milewski, Henryk (29)

1800

BDK Brodnica

5

29

Truszyński, Mikołaj (39)

1800

TAMA Jantar Pruszcz Gd.

5

30

Mróz, Andrzej (30)

1800

MDK Malbork

4.5

31

Polański, Marek (32)

1800

Zakrzewo Start Elbląg

4.5

32

Obuchowski, Adam (50)

1600

MTS Kwidzyn

4.5

33

Faderewski, Piotr (48)

1600

BDK Brodnica

4.5

34

Czyrson, Krystian (2)

1800

Gedanensis Gdańsk

4.5

35

Siwoń, Zbigniew (36)

1800

Zakrzewo Start Elbląg

4.5

36

Durski, Bartosz (47)

1800

Trzydziestka Olsztyn

4

37

Balkiewicz, Henryk (11)

1800

Legnica

4

38

Zwolakiewicz, Krzysztof (42)

1800

Kopernik Grudziądz

4

39

Woźniak, Marcel (40)

1800

MTS Kwidzyn

4

40

Kubicka, Iwona (49)

1600

Apator Toruń

4

41

Bojarska, Małgorzata (44)

1600

Pałac Młodzieży Szczecin

4

42

Niezgoda, Bolesław (7)

1800

Torfarm 64-Toruń

4

43

Borkowski, Helmut (15)

1800

Roszada Kołobrzeg

4

44

Dackiewicz, Marek (18)

1800

MDK Malbork

4

45

Krzywina, Tomasz (27)

1800

Mrągowo

4

46

Pąk, Paweł (51)

1600

Stargard Szczeciński

4

47

Kasica, Krzysztof (61)

1400

Zakrzewo Start Elbląg

4

48

Libura, Andrzej (28)

1800

Gedanensis Gdańsk

4

49

Tadajewska, Katarzyna (56)

1600

Trzydziestka Olsztyn

3.5

50

Cybulski, Bartłomiej (45)

1600

Tama Jantar Pruszcz Gd.

3.5

51

Baturo, Tomasz (12)

1800

Łączność Olsztyn

3.5

52

Gabryjałowicz, Antoni (65)

1000

Roszada Kołobrzeg

3.5

53

Pyka, Tomasz (53)

1600

Pogoń Prabuty

3.5

54

Zaraziński, Piotr (58)

1600

MTS Kwidzyn

3

55

Januszewski, Ryszard (67)

1000

Sokół Nowa Ruda

3

56

Dudzińska, Ewa (60)

1400

Mrągowo

3

57

Wojdylak, Arkadiusz (57)

1600

Tama Jantar Pruszcz Gd.

3

58

Ptaszek, Maciej (52)

1600

Tama Jantar Pruszcz Gd.

3

59

Rozwadowska, Justyna (54)

1600

Trzydziestka Olsztyn

3

60

Rydzewski, Brunon (55)

1600

Merkury Brodnica

2.5

61

Spychalska, Bożena (64)

1400

Torfarm 64-Toruń

2.5

62

Rzepny, Marcin (63)

1400

MTS Kwidzyn

2

63

Bańkowski, Kazimierz (43)

1600

Tama Jantar Pruszcz Gd.

2

64

Gdula, Krzysztof (19)

1800

Merkury Brodnica

2

65

Jarosławska, Izabela (66)

1000

Zakrzewo Start Elbląg

1.5

66

Meller, Adam (62)

1400

Almaserv Bydgoszcz

1

67

Zalarski, Krzysztof (41)

1800

Żagań

0

Rezultaty Openu C (juniorzy starsi)

1

Bator, Przemysław

1800

MTS Kwidzyn

7.5

2

Skonieczny, Rafał

1800

MDK Malbork

7

3

Krawczyk, Andrzej

1800

Tama Jantar Pruszcz Gd.

6.5

4

Janiszewski, Karol

1600

Apator Toruń

6.5

5

Sokołowska, Barbara

1600

MTS Kwidzyn

6.5

6

Luba, Łukasz

2105

Sokół Nowa Ruda

6

7

Mazurek, Jerzy

1600

Apator Toruń

6

8

Flaziński, Paweł

1800

Polonia Słupsk

6

9

Kantorek, Paweł

1800

Zakrzewo Start Elbląg

6

10

Zienkiewicz, Marek

1600

Debiut Giżycko

5.5

11

Czaus, Piotr

1800

Trzydziestka Olsztyn

5.5

12

Majdak, Mateusz

1000

Sokół Nowa Ruda

5.5

13

Zwolakiewicz, Łukasz

1600

Kopernik Grudziądz

5

14

Andrearczyk, Paweł

1800

Zakrzewo Start Elbląg

5

15

Czartoryski, Paweł

1000

Trzydziestka Olsztyn

5

16

Radoszewski, Piotr

1600

Kopernik Grudziądz

5

17

Truszczyńska, Marta

1600

Tama Jantar Pruszcz Gd.

5

18

Jarosławski, Karol

1600

Zakrzewo Start Elbląg

5

19

Malaszewski, Daniel

1400

Promień Kowalewo

5

20

Tyniecki, Mateusz

1600

MTS Kwidzyn

5

21

Chełmiński, Sławomir

1600

Gedanensis Gdańsk

5

22

Cierpicki, Krzysztof

1600

Tama Jantar Pruszcz Gd.

4.5

23

Król, Jakub

1400

Promień Kowalewo

4.5

24

Bodzenta, Emilia

1600

Tama Jantar Pruszcz Gd.

4.5

25

Marchlewicz, Karol

1600

BDK Brodnica

4.5

26

Dzięcioł, Daniel

1400

Kopernik Grudziądz

4.5

27

Żukowski, Jacek

1200

Zakrzewo Start Elbląg

4.5

28

Papaj, Wojciech

1400

Skoczek Sopot

4

29

Bartosiak, Krzysztof

1400

Gdynia

4

30

Kuchta, Aleksandra

1400

Gdynia

4

31

Rzemek, Wojciech

1200

MTS Kwidzyn

4

32

Malaszewski, Radosław

1400

Promień Kowalewo

3.5

33

Gajkiewicz, Małgorzata

1400

Gdynia

3.5

34

Kędzierski, Daniel

1400

Zakrzewo Start Elbląg

3.5

35

Ciepłowski, Tomasz

1200

Zakrzewo Start Elbląg

3.5

36

Piotrowski, Przemysław

1600

Zakrzewo Start Elbląg

3.5

37

Kręczkowski, Dawid

1200

MTS Kwidzyn

3.5

38

Lurka, Maciej

1000

Zakrzewo Start Elbląg

3.5

39

Wojtkowiak, Rafał

1400

Gdynia

3.5

40

Figacz, Sebastian

1200

MTS Kwidzyn

3

41

Wasilewski, Mateusz

1200

MDK Malbork

3

42

Januszewska, Agnieszka

1250

Sokół Nowa Ruda

3

43

Zalewska, Monika

1250

BDK Brodnica

3

44

Markowski, Michał

1400

Promień Kowalewo

2.5

45

Jettka, Sebastian

1000

Bydgoszcz

2

Rezultaty Openu D (młodzicy)

1

Kowalczyk, Paweł (2)

1800

Tama Jantar Pruszcz Gd.

6.5

2

Woliński, Radosław (4)

1800

Ziemowit Złotów

6.5

3

Wasilewski, Bartosz (15)

1600

MDK Malbork

6.5

4

Hiszczyński, Jakub (8)

1600

MTS Kwidzyn

6

5

Januszewski, Adam (9)

1600

Sokół Nowa Ruda

6

6

Flazińska, Anna (5)

1600

Polonia Słupsk

6

7

Murawski, Wiesław (3)

1800

Tama Jantar Pruszcz Gd.

6

8

Nowosielski, Piotr (11)

1600

Zakrzewo Start Elbląg

5.5

9

Totleben, Bartosz (14)

1600

Kopernik Grudziądz

5.5

10

Przytuła, Paweł (13)

1600

Zakrzewo Start Elbląg

5.5

11

Wydra, Tomasz (23)

1400

Sokół Nowa Ruda

5

12

Dąbrowski, Andrzej (7)

1600

Trzydziestka Olsztyn

5

13

Chołodowski, Marcin (1)

1800

Ziemowit Złotów

5

14

Mrozińska, Agnieszka (6)

1600

Promień Kowalewo

5

15

Balkiewicz, Krzysztof (19)

1400

Legnica

4.5

16

Srok, Oskar (27)

1200

Zakrzewo Start Elbląg

4.5

17

Okuniewski, Bogusław (12)

1600

Tama Jantar Pruszcz Gd.

4.5

18

Djebaili, Farid (24)

1200

Zakrzewo Start Elbląg

4.5

19

Borejko, Martyna (28)

1000

Zakrzewo Start Elbląg

4.5

20

Brzezińska, Martyna (17)

1400

BDK Brodnica

4

21

Papaj, Łukasz (22)

1400

Skoczek Sopot

4

22

Formella, Łukasz (20)

1600

Skoczek Sopot

4

23

Manikowski, Filip (21)

1400

Ziemowit Złotów

4

24

Wojnicz, Aleksandra (18)

1400

Tama Jantar Pruszcz Gd.

4

25

Kokot, Wojciech (25)

1200

Gdynia

4

26

Zieliński, Stanisław (16)

1600

Tama Jantar Pruszcz Gd.

3.5

27

Sajewicz, Piotr (26)

1200

Sokół Nowa Ruda

3.5

28

Markowski, Karol (10)

1600

Promień Kowalewo

3

29

Samuliński, Piotr (31)

1000

Piła

3

30

Fijałkowska, Monika (29)

1000

Zakrzewo Start Elbląg

2.5

31

Rzepny, Dominik (30)

1000

MTS Kwidzyn

2

Rezultaty Openu E (dzieci do 12 lat)

1

Spodzieja, Diogenes (1)

1800

Gedanensis Gdańsk

8.5

2

Ciosmak, Michał (6)

1400

Apator Toruń

8

3

Marchlewicz, Kamil (2)

1600

BDK Brodnica

6

4

Marchlewicz, Damian (11)

1400

BDK Brodnica

6

5

Choiński, Łukasz (5)

1400

Tama Jantar Pruszcz Gd.

6

6

Plichta, Adam (3)

1600

Mrągowia Mrągowo

5.5

7

Wysocki, Łukasz (34)

1000

Kołobrzeg

5.5

8

Wodzyński, Michał (4)

1600

Apator Toruń

5.5

9

Kirsz, Krzysztof (9)

1400

Apator Toruń

5

10

Gabryjałowicz, Jakub (30)

1000

Kołobrzeg

5

11

Łukaszuk, Aron (10)

1400

Gedanensis Gdańsk

5

12

Siergiej, Izabela (15)

1250

Promień Kowalewo

5

13

Kieszkowski, Mateusz (31)

1000

Zakrzewo Start Elbląg

5

14

Kaczanowski, Paweł (8)

1400

Gedanensis Gdańsk

5

15

Duszkiewicz, Marek (29)

1000

Kołobrzeg

5

16

Parsamjan, Marek (12)

1400

Tama Jantar Pruszcz Gd.

4.5

17

Dywan, Wojciech (7)

1400

Ziemowit Złotów

4.5

18

Kiełbowicz, Kamil (19)

1400

Promień Kowalewo

4.5

19

Taborek, Mateusz (20)

1200

Promień Kowalewo

4.5

20

Baran, Dawid (27)

1400

Olsztyn

4.5

21

Bodzenta, Marcin (16)

1200

Tama Jantar Pruszcz Gd.

4.5

22

Żegota, Maksymilian (13)

1400

Kolorowa Warszawa

4

23

Kropidłowski, Maciej (32)

1000

Tama Jantar Pruszcz Gd.

4

24

Cierpicka, Agnieszka (21)

1100

Tama Jantar Pruszcz Gd.

4

25

Flazińska, Agata (22)

1100

Polonia Słupsk

4

26

Wodzyński, Mieszko (33)

1000

Apator Toruń

3.5

27

Choińska, Aleksandra (14)

1250

Tama Jantar Pruszcz Gd.

3.5

28

Wodzyńska, Zofia (26)

1000

Apator Toruń

3.5

29

Dywan, Dariusz (18)

1200

Ziemowit Złotów

3.5

30

Budziński, Mateusz (17)

1200

Promień Kowalewo

3

31

Gabryjałowicz, Aleksandra (23)

1000

Kołobrzeg

3

32

Jasnoch, Emilia (24)

1000

Kołobrzeg

3

33

Chmielecki, Michał (28)

1000

Gdańsk

0.5

34

Malaszewska, Agnieszka (25)

1000

Promień Kowalewo

0.5