Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Żagań 28.04-05.05.02

W dniach 28 kwietnia do 5 maja w Żaganiu, odbyły się rozgrywki szachowe Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w której startują finaliści Mistrzostw Polski Juniorów w kategorii 13-14 lat.

Z naszego Regionu startowało trzech uprawnionych zawodników, z których niespodziewanie najlepiej wypadł reprezentant MKSzach Toruń Filip ROMANOWSKI, który w silnej konkurencji wyprzedził kilku szachistów z rankingiem FIDE, zdobył drugą normę na I kategorię i uzyskał cząstkowy ranking FIDE.

Rezultaty końcowe zawodów (11 rund systemem szwajcarskim):

Grupa chłopców (46 zawodników)

1

Czarnota, Paweł

2307

Kłos Czarny Koń Olkusz

8.5

59.5

2

Brodowski, Piotr

2124

Budoprojekt Głogów

8.5

57.0

3

Moranda, Wojciech

2213

UMKS Żak Kielce

8

60.5

4

Luch, Michał

2223

MUKS MDK Śr. Wrocław

7.5

58.0

5

Bronowicki, Mateusz

2135

Stilon Gorzów Wlkp.

7.5

57.5

6

Tazbir, Marcin

2226

PTSz Płock

7

61.5

7

Sanetra, Szymon

1800

Korona Kraków

7

56.0

8

Szwed, Jacek

2000

Start Katowice

7

51.0

9

Olszewski, Michał

2126

Damis Polonia Warszawa

6.5

64.5

10

Gomułka, Jarosław

2000

MUKS MDK Śr. Wrocław

6.5

59.5

11

Andrejczuk, Maciej

2000

Stoczek-45 Białystok

6.5

55.5

12

Siembab, Bartosz

2000

Caissa Złoty Stok

6.5

53.5

13

Butkiewicz, Łukasz

2021

MUKS MDK Śr. Wrocław

6.5

50.5

14

Romanowski, Filip

1800

MKSzach Toruń

6.5

49.0

15

Lewiarz, Piotr

2000

Devo Maraton Łomża

6.5

47.0

16

Gumuła, Daniel

2110

JKSz MCKIS Jaworzno

6

61.0

17

Majcher, Marcin

2027

JKSz MCKIS Jaworzno

6

56.5

18

Łapiński, Krzysztof

2000

Białostockie Tow. Szach.

6

50.0

19

Kukawski, Maciej

2098

Polonia Warszawa

6

49.5

Grupa dziewcząt (46 zawodniczek)

1

Majdan, Joanna

2009

Hetman Koszalin

9.5

62.0

2

Gasik, Anna

1900

Damis Polonia Warszawa

8.5

59.0

3

Leks, Hanna

2104

Start Katowice

8

63.0

4

Kozak, Magdalena

1900

Juvena Hańcza Suwałki

8

62.5

5

Przeździecka, Marta

1900

Devo Maraton Łomża

7.5

60.0

6

Andrzejewska, Anna

1800

UKS Kotwica Leszno

7

61.5

7

Łabędzka, Marta

1800

Odrodzenie Kożuchów

7

59.0

8

Nawrot, Anna

1800

Polonia Wrocław

6.5

60.5

9

Zdziarska, Lidia

1800

MUKS MDK Śr. Wrocław

6.5

59.0

10

Andrejczuk, Beata

2138

Stoczek-45 Białystok

6.5

59.0

11

Przeździecka, Ewa

1900

Devo Maraton Łomża

6.5

56.5

12

Smolak, Elżbieta

1800

Górnovia Smak Eko Górno

6.5

55.0

13

Sikorska, Agata

1600

Błękitny Ex. Lech Poznań

6.5

53.0

14

Tobiasz, Magdalena

1600

Piast Sieradz

6.5

52.0

15

Matyszewska, Magda

1800

Czarni Olecko

6

50.5

16

Żak, Klaudia

1800

Polonia Wrocław

6

49.0

17

Stolarczyk, Anna

1900

Warmia i Mazury

6

49.0

18

Gramcow, Dorota

1800

MKSz Rybnik

6

46.0

19

Matusik, Patrycja

1600

MCKS JKSz Jaworzno

6

44.5

...

 

 

 

 

 

27

Wesołowska, Edyta

1800

UKS MDK Nr 1 Bydgoszcz

5

52.0

34

Marchlewicz, Iwona

1600

UKS BDK Brodnica

4.5

50.5

Zawody sędziował Kajetan PRZYSIECKI z Gorzowa Wlkp., któremu składamy podziękowania za systematyczne nadsyłanie informacji o przebiegu rund oraz wynikach końcowych.

Opiekunem trzyosobowej reprezentacji Regionu był Henryk MILEWSKI z Brodnicy.