Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18
Krynica 10-19.01.03

Tegoroczne finały Mistrzostw Polski Juniorów do 16 i 18 lat, które rozegrano w dniach 10 – 19 stycznia w Krynicy Górskiej, pozostaną zapewne w pamięci nie tylko ich uczestników, ale również działaczy i szachistów naszego Regionu. Po rozegraniu ośmiu rund trzech zawodników naszego Regionu zostało bowiem dyscyplinarnie usuniętych z zawodów, na skutek stwierdzonego nadużycia alkoholu. Sprawa jest o tyle smutna, że dopuścili się tego zawodnicy, których opinia do tej pory była nieposzlakowana. Sprawę wyjaśniają Zarządy klubów Apator, MKSzach Toruń oraz EMDEK Bydgoszcz, dopiero po otrzymaniu pisemnych protokołów z klubów zdarzenie będzie badać KPZSzach. Jednak trzej zawodnicy Dariusz ROUBO, Paweł CZECHOWSKI i Rafał DYBOWSKI zostają na czas dochodzenia zawieszeni w prawach zawodników i nie będą mogli uczestniczyć w zawodach sportowych.

Opiekunem siedmioosobowej ekipy naszego województwa była pani Teresa STUCZYŃSKA z Torunia. Od razu należy zaznaczyć, że nie ponosi ona winy za zaistniałe zdarzenie. Wywiązywała się ze swoich obowiązków bez zarzutu, opiekując się i zajmując czas swoim podopiecznym po zakończeniu rund. Pech chciał, że pokoje w których spali szachiści Regionu były oddalone od siebie, a zdarzenie było około północy, gdy w ośrodku wszyscy spali. Żaden opiekun w takiej sytuacji nie może ponosić odpowiedzialności za nieodpowiedzialny wybryk młodzieży, bo noc jest do wypoczynku, a nie do czynienia grandy.

Jest oczywiste, że w zaistniałej sytuacji występ juniorów naszego województwa był nieudany. Trzech ukaranych zostało sklasyfikowanych na końcowych miejscach w swoich grupach wiekowych. Z pozostałych Paweł KULCZYK i Andrzej STUCZYŃSKI potwierdzili posiadaną klasę, zajmując miejsca w granicach swoich numerów startowych. O sukcesie mogą mówiĆ jedynie Magdalena WESOŁOWSKA, która po raz drugi wypełniła normę kandydacką oraz Paweł BŁASZCZYK, który dzięki uzyskanemu wynikowi znajdzie się na kwietniowej liście FIDE.

Rezultaty rozgrywek finałowych (system szwarcarski, 11 rund):

Juniorki do 18 lat (32 zawodniczki)

1

Zawadzka, Jolanta (1)

2335

MDK Śródmieście Wrocław

8

59.5

2

Worek, Joanna (2)

2236

Korona Kraków

8

59.0

3

Tekielak, Izabela (6)

2107

Start Katowice

8

56.0

4

Maszota, Natalia (11)

2061

Stilon Gorzów Wlkp.

7.5

55.0

5

Truszkiewicz, Eliza (21)

2000

Hetman Michałowice

7

45.5

6

Poznańska, Katarzyna (12)

2051

Kłos Czarny Koń Olkusz

6.5

59.0

7

Toma, Katarzyna (3)

2228

Hetman Częstochowa

6.5

58.0

8

Magnucka, Milena (9)

2084

OTSz Ostrów Wlkp.

6.5

52.0

9

Kupczyk, Edyta (7)

2091

Hetman Szopienice

6.5

51.5

10

Jackowska, Aleksandra (20)

2000

BTSzach Białystok

6.5

49.0

11

Czarnota, Dorota (4)

2191

Kłos Czarny Koń Olkusz

6

60.5

12

Socha, Anna (5)

2107

Miedź Legnica

6

56.5

13

Wojciechowska, Aleksandra (16)

1995

AZS Gliwice

6

45.5

14

Baran, Barbara (10)

2076

Hetman Koszalin

5.5

55.0

15

Pokojska, Daria (8)

2084

Czarnovia Czarna

5.5

54.5

16

Smolak, Ewa (17)

1987

Górnovia Smak Eko Górno

5.5

54.5

17

Bojdoł, Joanna (13)

2020

Jedynka Tychy

5.5

52.5

18

Florkiewicz, Magdalena (19)

1934

KTSzW Kalisz

5.5

51.5

19

Staszewska, Anna (15)

2004

PTSz Płock

5.5

51.0

20

Nieśpielak, Kamila (22)

1900

JKSz Jaworzno

5.5

50.5

21

Krokay, Urszula (18)

1984

MDK Śródmieście Wrocław

5.5

47.0

22

Licznerska, Dorota (24)

1800

Debiut Lubawa

5.5

45.0

23

Sokołowska, Barbara (31)

1600

MTS Kwidzyn

5

45.0

24

Kotermańska, Anna (23)

1900

Trzydziestka Olsztyn

5

44.5

25

Sieradzka, Anna (28)

1800

MDK Trzcianka

5

42.5

26

Kmiecik, Emilia (25)

1800

Debiut Przedwojów

4.5

42.5

27

Taboła, Marta (27)

1800

Rodło Opole

4

43.5

28

Szymanowska, Lena (29)

1800

GOK Samborowo

4

41.0

29

Zych, Kinga (30)

1800

Start Lublin

3.5

43.5

30

Sosnowska, Anna (32)

1600

Czarni Węgrów

3.5

40.0

31

Litwin, Barbara (26)

1800

OTSz Ostrów Wlkp.

3

40.5

32

Rychlik, Hanna (14)

2006

Sudety Kłodzko

0

3.0

Juniorzy do 18 lat (44 zawodników)

1

Gajewski, Grzegorz (3)

2436

Piątka Skierniewice

8.5

60.5

2

Wojtaszek, Radosław (1)

2469

PTSz Płock

8.5

60.0

3

Heberla, Bartłomiej (5)

2389

Polfa Grodzisk Maz.

8

58.5

4

Bartel, Mateusz (2)

2447

Damis Polonia Warszawa

8

56.5

5

Czakon, Jakub (6)

2372

Start Katowice

7.5

56.5

6

Krysztofiak, Marcin (7)

2324

Damis Polonia Warszawa

7

62.5

7

Skalski, Michał (13)

2204

Rolnik Róża

6.5

57.0

8

Przybylski, Wojciech (24)

2153

Pocztowiec TP SA Poznań

6.5

54.0

9

Masłowski, Michał (26)

2143

Hetman Koszalin

6.5

53.0

10

Sypień, Mateusz (14)

2194

MDK Jasło

6.5

50.5

11

Rudnicki, Miłosz (29)

2134

Biały Pion Gryfino

6.5

49.5

12

Cajbel, Maciej (21)

2167

MDK Śródmieście Wrocław

6.5

45.5

13

Kosmowski, Przemysław (19)

2174

Jaćwież Suwałki

6

59.5

14

Stysiak, Szymon (31)

2126

Pozowianka Pozowice

6

56.5

15

Fudalej, Grzegorz (35)

2100

Centrum Zabrze

6

55.5

16

Bugalski, Michał (33)

2113

Tama Jantar Pruszcz Gd.

6

54.0

17

Pakleza, Zbigniew (4)

2411

Carbo Gliwice

6

54.0

18

Singer, Krystian (12)

2209

Miedź Legnica

6

53.0

19

Bargłowski, Filip (8)

2307

Stilon Gorzów Wlkp.

6

51.5

20

Sypnicki, Dominik (22)

2155

Stilon Gorzów Wlkp.

6

50.0

21

Frączek, Daniel (10)

2232

MDK Jasło

6

44.5

22

Macioł, Ryszard (15)

2185

Orkan Piekary Śl.

5.5

55.5

23

Kądziołka, Beata (11)

2223

Damis Polonia Warszawa

5.5

53.5

24

Stachowiak, Kamil (20)

2172

MDK Śródmieście Wrocław

5.5

48.5

25

Szromba, Krzysztof (25)

2152

Korona Kraków

5.5

45.5

26

Mirosław, Michał (17)

2176

Start Lublin

5.5

45.0

27

Zarychta, Krzysztof (16)

2182

Start Katowice

5

52.5

28

Bartel, Michał (23)

2154

Polonia Warszawa

5

50.5

29

Klimaszewski, Dariusz (30)

2129

Czrni Olecko

5

47.5

30

Słowikowski, Mateusz (40)

2008

Szach-Centrum Łódź

5

46.0

31

Szoen, Dariusz (9)

2262

JKSz Jaworzno

5

45.5

32

Ślęzak, Robert (28)

2134

Wisła Strumień

5

43.5

33

Kunicki, Michał (32)

2120

AZS Gliwice

4.5

45.5

34

Dziubiński, Paweł (36)

2083

Start Lublin

4.5

43.5

35

Ciołek, Marcin (39)

2033

Juvena Hańcza Suwałki

4.5

43.5

36

Wątorek, Marcin (37)

2081

Elektron Dobczyce

4.5

39.5

37

Śmierzchalski, Dawid (44)

2000

Wicher Zbąszyn

4

45.5

38

Krawczyk, Stanisław (27)

2137

Polanin Strzałkowo

4

45.0

39

Skrzypczak, Piotr (34)

2104

Hetman Ostrowiec

4

39.0

40

Liberadzki, Sławomir (38)

2079

Szachbem Warszawa

3.5

39.5

41

Plicner, Adam (42)

1987

Fart Kielce

2.5

41.0

42

Czechowski, Paweł (43)

1948

Apator Toruń

2.5

36.5

43

Dybowski, Rafał (41)

1993

MKSzach Toruń

2.5

34.0

44

Tekielak, Sebastian (18)

2175

Pozowianka Pozowice

0

4.5

Juniorki do 16 lat (39 zawodniczek)

1

Szczepkowska, Karina (4)

2094

MKSz Rybnik

8.5

61.5

2

Kozak, Magdalena (15)

1923

Juvena Hańcza Suwałki

8

58.5

3

Kohut, Anna (3)

2105

Carbo Gliwice

7.5

59.5

4

Hermanowicz, Dominika (2)

2116

Miedź Legnica

7.5

56.0

5

Przezdziecka, Ewa (14)

1953

Miedź Legnica

7

58.0

6

Andrejczuk, Beata (5)

2077

Stoczek 45 Białystok

7

57.5

7

Górecka, Joanna (10)

2001

Stilon Gorzów Wlkp.

7

57.0

8

Gasik, Anna (7)

2048

Damis Polonia Warszawa

7

54.5

9

Korościel, Aneta (6)

2064

Budoprojekt Głogów

6.5

62.0

10

Marszałek, Marta (13)

1979

Czarnovia Czarna

6.5

58.0

11

Kumorowicz, Katarzyna (30)

1800

Orkan Piekary Śl.

6.5

48.5

12

Przezdziecka, Marta (12)

1984

Czarnovia Czarna

6.5

48.5

13

Tomczyk, Anna (11)

1998

Mechanik Stargard

6

61.5

14

Wesołowska, Magdalena (24)

1900

Chemik Bydgoszcz

6

55.0

15

Rant, Izabela (19)

1900

Jaćwież Suwałki

6

54.5

16

Majdan, Joanna (1)

2170

Hetman Koszalin

6

54.0

17

Dutka, Justyna (8)

2041

Solny Zieleniewo

6

47.5

18

Szydłowska, Marta (9)

2032

AZS Gliwice

6

45.0

19

Barańska, Monika (20)

1900

MCK Słupsk

6

42.5

20

Zdziarska, Lidia (35)

1800

MDK Śródmieście Wrocław

5.5

57.5

21

Krajewska, Katarzyna (16)

1900

Centrum Zabrze

5.5

51.0

22

Wilczyńska, Małgorzata (17)

1900

Jaćwież Suwałki

5.5

49.5

23

Sikorska, Agata (28)

1800

Lech Poznań

5.5

45.0

24

Paterek, Joanna (39)

1600

MDK Radom

5

51.0

25

Siwek, Kinga (21)

1900

Goniec Staniątki

5

49.5

26

Śliwińska, Izabela (31)

1800

Wisła Strumień

5

48.0

27

Halamus, Agata (23)

1900

AKS Mikołów

5

47.5

28

Cieślukowska, Katarzyna (29)

1800

Czarni Olecko

5

47.5

29

Zawadka, Agata (32)

1800

TOK Trzebnica

5

47.0

30

Kobak, Weronika (36)

1800

MDK Jasło

4.5

46.5

31

Domagała, Hanna (18)

1900

OTSz Ostrów Wlkp.

4.5

45.0

32

Kozłowska, Marzena (34)

1800

Piast Śrem

4.5

43.5

33

Andrzejewska, Anna (25)

1900

Kotwica Leszno

4.5

39.5

34

Tobiasz, Magdalena (27)

1800

PTSz Płock

4

46.5

35

Bura, Alicja (22)

1900

Juvena Hańcza Suwałki

4

41.0

36

Kosecka, Karolina (38)

1600

Piast Sieradz

4

40.5

37

Tyda, Beata (33)

1800

Tama Jantar Pruszcz Gd.

4

39.5

38

Ciążela, Aleksandra (26)

1800

Pocztowiec TP SA Poznań

3.5

37.5

39

Piorun, Agata (37)

1600

Pijarski Łowicz

3

39.0

Juniorzy do 16 lat (42 zawodników)

1

Moranda, Wojciech (7)

2232

Żak Kielce

8

62.0

2

Kuźmicz, Krystian (1)

2333

Damis Polonia Warszawa

7.5

61.5

3

Czarnota, Paweł (2)

2314

Kłos Czarny Koń Olkusz

7.5

59.5

4

Kulesza, Mateusz (10)

2205

MKSz Rybnik

7.5

58.5

5

Stopa, Jacek (3)

2310

MKSz Rybnik

7

61.5

6

Adamski, Michał (4)

2278

Pocztowiec TP SA Poznań

7

60.0

Kuzioła, Mateusz (9)

2206

MOS Wieliczka

7

60.0

8

Skurski, Jan (12)

2157

Polonia Warszawa

7

59.0

9

Luch, Michał (5)

2271

Polonia Wrocław

7

58.0

10

Ejsmont, Krzysztof (21)

2100

BTSzach Białystok

7

52.5

11

Bulski, Krzysztof (11)

2163

Kłos Czarny Koń Olkusz

7

50.5

12

Tazbir, Marcin (6)

2254

PTSz Płock

6

60.0

13

Szczepiński, Michał (15)

2133

Polonia 18 Słupsk

6

54.5

14

Krzesaj, Robert (14)

2134

MDK Śródmieście Wrocław

6

52.0

15

Rutkowski, Maciej (13)

2139

Stilon Gorzów Wlkp.

6

51.0

16

Kwiatkowski, Maciej (28)

2028

Juvena Hańcza Suwałki

6

49.5

17

Luba, Łukasz (17)

2117

Sokół Nowa Ruda

6

46.5

18

Tobys, Marcin (34)

2100

Wicher Zbąszyn

5.5

54.5

19

Caba, Tomasz (8)

2224

Rolnik Róża

5.5

52.0

20

Kaźmierczak, Stanisław (36)

2000

Hetman Michałowice

5.5

49.5

21

Kubit, Tomasz (16)

2128

Carbo Gliwice

5.5

49.5

22

Skawiński, Arkadiusz (26)

2070

MDK Radom

5.5

49.0

23

Strejczek, Dariusz (37)

2000

Szach-Centrum Łódź

5.5

47.5

24

Szumilas, Paweł (35)

2000

Miedź Legnica

5.5

46.0

25

Goszczyński, Andrzej (29)

2028

Szach Mat Tuszyn

5.5

45.5

26

Kulczyk, Paweł (22)

2097

MDK Nr 1 Bydgoszcz

5

55.5

27

Budrewicz, Krzysztof (33)

2100

Hetman-Pionier Kętrzyn

5

46.5

28

Gomułka, Jarosław (19)

2105

MDK Śródmieście Wrocław

5

41.5

29

Więcław, Michał (23)

2091

Na Pięterku Poznań

5

39.5

30

Baran, Paweł (24)

2086

Hetman Koszalin

5

38.5

31

Błaszczyk, Paweł (38)

2000

Apator Toruń

4.5

50.0

32

Stuczyński, Andrzej (31)

2011

Apator Toruń

4.5

45.5

33

Pluszczewicz, Rafał (39)

1800

Warmia Grajewo

4.5

45.0

34

Łapiński, Krzysztof (20)

2100

BTSzach Białystok

4.5

43.0

35

Lubczyński, Rafał (25)

2077

Na Pięterku Poznań

4

44.0

36

Maciejczak, Jakub (42)

1800

Polan Poznań

4

40.0

37

Zwierzyński, Paweł (30)

2018

AZS Gliwice

4

40.0

38

Sanetra, Szymon (32)

1917

Korona Kraków

3.5

42.0

39

Rośniak, Daiursz (40)

1800

Szach-Centrum Łódź

3.5

41.5

40

Bukwa, Jarosław (41)

1800

Pogoń Nowe Skalmierzyce

3.5

39.5

41

Butkiewicz, Łukasz (27)

2039

MDK Śródmieście Wrocław

3.5

39.5

42

Roubo, Dariusz (18)

2108

EMDEK Bydgoszcz

2.5

37.5